Brexit i firma w Anglii

W dniu dzisiejszym spłynęło do nas setki zapytań na temat – co będzie z nami Polakami na Wyspach i co będzie z naszymi firmami tutaj? Zapytania spływają głównie od osób prowadzących tu swoje firmy ale mieszkających poza UK.
Postanowiliśmy zatem przygotować oficjalny komunikat w tej sprawie.

Na dzień dzisiejszy ani my ani nikt inny nie jest w stanie konkretnie powiedzieć co się wydarzy. A pojawia się niestety wiele komentarzy, zwłaszcza w polskich mediach czy w polskich social mediach, które mówią, ile to Wielka Brytania teraz straci i jakie problemy napotkają polscy przedsiębiorcy. Są to informacje nieprawdziwe i dlatego będą one usuwane z naszych kont w mediach społecznościowych. Sami też na razie nie będziemy spekulować i nawołujemy do spokoju. Ani dzisiaj ani w ciągu najbliższych miesięcy, nawet i lat, nic rewolucyjnego się nie wydarzy. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z m.in. brytyjskimi MP (posłami) czy brytyjskimi organizacjami biznesowymi oraz innymi ludźmi, którzy mogą mieć w tym temacie cokolwiek w miarę wiarygodnego do powiedzenia. O wszystkim co może być ważne dla Ciebie będziemy informować.

Jedno nie ulega wątpliwości – musimy czekać na nowego premiera, żeby cokolwiek powiedzieć o drodze, którą obierze Anglia.
Dodam tylko na koniec, że Wielka Brytania jest ogromnym rynkiem zbytu dla innych krajów unijnych (patrz dane poniżej) i Unia, wbrew temu co oficjalnie mówią jej politycy, nigdy nie będzie chciała stracić takiego partnera. Zatem to, jak to wszystko będzie wyglądało, zostanie rozstrzygnięte w UK. To brytyjscy politycy będą rozdawać karty, nie unijni. I żaden ani polski ani unijny ‘specjalista’ nie ma wiedzy, żeby przewidywać brytyjskie posunięcia. Bo Brytyjczycy są nieobliczalni, nieszablonowi, myślą zupełnie inaczej a przede wszystkim są bardzo przedsiębiorczy i bezwzględni jeżeli chodzi o zysk (sorry, miało nie być spekulacji 😉
Zatem, czekajmy w spokoju i róbmy swoje.

PS Jeżeli chcesz posłuchać innych komentarzy wprost od ludzi z UK, wpadnij na nasze webinarium (kliknij tutaj).

PS2 My polscy przedsiębiorcy możemy mieć realny wpływ na to, jak będą wyglądały ‚negocjacje’ między UE a UK. A to dzięki bardzo wpływowej organizacji – Federation of Small Businesses, poprzez którą możemy lobbować nasze racje i nasze potrzeby. Ale do tego potrzebujemy każdego z Was – dołącz i Ty tutaj.

Marek Niedźwiedź   (kliknij i polub mnie na facebook’u)
Skontaktuj się z nami

x

UK_data

 uk_import

1 Comment

 1. Robert

  Pierwsze primo jest takie nikt nie złożył formalnego wniosku o wystąpienie z UE.
  Drugie primo nawet jeżeli zostanie złożony taki wniosek musi być poparty przez parlamenty wszystkich krajów Królestwa, a jak wiemy Szkocja już zapowiedziała <<NIE<<.
  Trzecie primo – na razie nie ma chętnych do złożenia takiego wniosku, premier Cameron dał sobie 3 miesiące na dymisje – nie pamiętam takich dymisji nigdzie jeżeli ktoś dymisjonuje to już a nie za 3 miesiące.

  A ostatnia kwestia jest taka czy UE do czasu wyjścia UK (jeżeli w ogóle) będzie jeszcze UE w takiej formie jak jest teraz i czy UK będzie mogło z niej w ogóle wystąpić jeżeli już nie będzie UE już w tej formie?

  Myślę że rozpad królestwa powstrzyma kogokolwiek przed jakimkolwiek wyjściem z czegokolwiek i skądkolwiek.

  Po prostu ludzie nie maja już problemów i coś musiało się zacząć dziać w Królestwie – ile można siedzieć na zasiłku i narzekać że pracy nie ma a jak jest to za mniejsze pieniądze niż zasiłek w końcowym rozliczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top