Co zmieni tzw. Konwencja MLI dla właścicieli spółek limited

Wielostronna konwencja podatkowa (Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties, tzw. konwencja MLI) to umowa podpisana 7 czerwca 217r przez ponad 100 państw. W przypadku Polski zakłada ona zmianę 78 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, w tym umowy z Wielką Brytanią. MLI ma skuteczniej przeciwdziałać agresywnym optymalizacjom podatkowym na skalę międzynarodową. Wejście w życie pierwszych zmian do umów podatkowych zakładane jest przez kraje OECD na początek 2018r.

Przyjęcie tzw. konwencji MLI nie zmieni sposobu rozliczania podatków przez Polaków mieszkających i żyjących za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii. Nie będą oni objęci opodatkowaniem w Polsce.
MLI to konwencja, która ma uniemożliwiać optymalizacje podatkowe wielkim korporacjom. Będzie miała jednak wpływ na właścicieli spółek limited, którzy na stałe mieszkają w Polsce. Posłuchaj na ten temat audycji radiowej poniżej. Audycja trwa ok. 1,5 godziny – dość długo ale temat niestety jest dość skomplikowany. Niemniej jednak jest to BARDZO WAŻNY temat dla właścicieli spółek limited mieszkających w Polsce.

Marek Niedźwiedź   (kliknij i polub mnie na facebook’u) 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top